SERAMİK UYGULAMALARI
Standart YapıştırıcılarYüksek Performanslı YapıştırıcılarÖzel Kullanım Amaçlı YapıştırıcılarÇimento Esaslı Derz DolgularıEpoksi Esaslı Seramik Yapıştırıcıları ve Derz DolgularıYardımcı Ürünler
Weber.Kol SRÇ Max

Kayma özelliği azaltılmış çimento esaslı seramik yapıştırma harcı.

 

 

Weber.Kol FERMAFIX

Kayma özelliği azaltılmış ve açık bekletme süresi uzatılmış, çimento esaslı seramik yapıştırma harcı.

 

 

Weber.Kol SRK

Kayma özelliği azaltılmış, açık bekletme süresi uzatılmış ve su geçirimsizlik özelliği geliştirilmiş çimento esaslı seramik yapıştırma harcı.

 

 

Weber.Kol SRK Konfor

Kayma özelliği azaltılmış, açık bekletme süresi uzatılmış çimento esaslı toz çıkarmayan seramik yapıştırma harcı.

 

 

Weber.Kol SRK Konfor Konsantre

Kayma özelliği azaltılmış, açık bekletme süresi uzatılmış toz çıkarmayan çimento esaslı seramik yapıştırma harcı.

 

 

Weber.Kol SRK Kalın

Kayma özelliği azaltılmış ve açık bekletme süresi uzatılmış, çimento esaslı özellikle bozuk zeminler için kalın yatak seramik yapıştırma harcı.

Weber.Kol Porselen

Kayma özelliği azaltılmış, açık bekletme süresi uzatılmış,yüksek performanslı, çimento esaslı sırlı porselen, porselen seramik ve granit seramik yapıştırma harcı. Seramik, sırlı porselen, porselen seramik ve granit seramik kaplamaların, iç mekanlarda duvara ve zemine, dış mekanlarda zemine döşenmesinde kullanılır.

 

 

Weber.Kol Graniflex

Kayma özelliği azaltılmış, ilave özelliklerle geliştirilmiş, açık bekleme süresi,elastik, çimento esaslı sırlı porselen ve granit seramik yapıştırma harcı. Seramik, granit seramik ve sırlı porselen gibi kaplamaların, iç ve dış mekanlarda duvara ve zemine döşenmesinde kullanılır.

 

 

Weber.Kol Flex Konfor

Kayma özelliği azaltılmış, açık bekletme süresi uzatılmış ve ilave özelliklerle geliştirilmiş, polimer katkılı, toz çıkarmayan, çok elastik seramik yapıştırma harcı. Seramik, granit seramik, mermer, granit ve benzeri kaplama malzemelerinin, iç ve dış mekanlarda duvara ve zemine döşenmesinde kullanılır.

 

 

Weber.Kol Flex Konfor Konsantre

Çimento esaslı, kayma özelliği azaltılmış, açık bekletme süresi uzatılmış ve ilave özelliklerle geliştirilmiş,aktif sıkıştırma teknoloji ile üretilen, yüksek performanslı, toz çıkarmayan, hafif, çok elastik seramik yapıştırma harcı. Seramik, granit seramik, mermer, granit ve benzeri kaplama malzemelerinin, iç ve dış mekanlarda duvara ve zemine döşenmesinde kullanılır.

Weber.Kol Rapid

İlave özelliklerle geliştirilmiş, hızlı sertleşen çimento esaslı seramik yapıştırma harcı. Seramik, mermer ve benzeri kaplama malzemelerinin iç mekanlarda duvara ve zemine, dış mekanlarda zemine döşenmesinde kullanılır.

 

 

Weber.Kol Fix

Akrilik emülsiyon esaslı, yüksek performanslı, kullanıma hazır seramik yapıştırıcısı. Seramik, fayans, terracotta ve benzeri kaplama malzemelerinin, iç ve dış mekanlarda, duvara döşenmesinde kullanılır.

Weber.Joint DÇM Rapid

Çimento esaslı derz dolgu harcı. Seramik, fayans ve benzeri kaplama malzemelerinin 6 mm. genişliğe kadar olan derz uygulamalarında kullanılır.

 

 

Weber.Joint DZR

Çimento esaslı, polimer katkılı, geliştirilmiş su itici özelliğe sahip renkli derz dolgu harcı. Seramik, fayans, doğal taş, granit seramik, mermer ve benzeri kaplama malzemelerinin 6 mm. genişliğe kadar olan derz uygulamalarında kullanılır.

 

Weber.Joint SİL

Çimento esaslı,silikon katkılı, yüksek performanslı renkli derz dolgu harcı. Seramik, fayans,doğal taş,granit seramik,mermer ve benzeri kaplama malzemelerinin 6 mm genişliğe kadar olan derz uygulamalarında kullanılır.

 

 

Weber.Joint Flex

Çimento esaslı, polimer katkılı, su itici özelliğe sahip, elastik ve yüksek performanslı,küf, mantar, ve yosun oluşumunu engelleyen renkli derz dolgu harcı. Elastik seramik yapıştırıcısı kullanımı gerektiren yüzeylerde, seramik, mermer, granit, granit seramik ve benzeri kaplama malzemelerinin 3-12 mm. genişliğe kadar olan derz uygulamalarında kullanılır.

Weber EP 800

Epoksi esaslı, iki bileşenli, kimyasallara dayanıklı seramik yapıştırıcısı ve derz dolgusu. Seramik, fayans, granit seramik, cam mozaik gibi kaplama malzemelerinin, 2-10 mm arası derz uygulamalarında, asit ve alkaliklere karşı özel direnç gerektiren ortamlarda, duvar ve zemine yapıştırılması, derzlenmesi ve yıpranmış derzlerin yenilenmesinde kullanılır.

Weber.Prim TG 5

Akrilik dispersiyon esaslı,tek bileşenli aderans astarı. Tüm tadilatlarda,seramik yapıştırma harçları öncesinde yüzey aderansını arttırmak amacıyla astar olarak kullanılır.

 

 

Weber.Prim ADR

Akrilik dispersiyon esaslı,tek bileşenli aderans astarı. Tüm tadilatlarda,seramik yapıştırma harçları öncesinde yüzey aderansını arttırmak amacıyla astar olarak kullanılır.

 

 

Weber.Prim AS

Akrilik emülsiyon esaslı, kullanıma hazır astar. Porozitesi ve emiciliği yüksek yüzeylerde, seramik uygulaması öncesinde, su ve nem geçirimsizliğini sağlamak, tozumayı önlemek ve sağlam yapışmayı sağlamak için kullanılır. Özellikle alçı yüzeyler için uygulanması uygundur.

 

 

Weber Derz Koruyucu

Akrilik emülsiyon esaslı derz koruyucu. Mutfak bankosu ve tezgahları gibi sık temizlenen yüzeyler ve zeminlerde uygulanan renkli derz dolgusunun renginin korunması ve uzun ömürlü olması amacıyla kullanılır.

 

 

Weber Seramik Koruyucu

Akrilik emülsiyon esaslı seramik koruyucu. Granit seramik, doğal taş gibi lekelere hassas malzemelerin, özellikle koyu renkli derz dolgu uygulamaları öncesinde korunması amacıyla uygulanır.

 

 

Weber Çimento Temizleyici

Yüzey aktif malzemeler içeren çimento temizleyici. Üzeri harç, derz dolgusu, çimento bazlı inşaat artıklarıyla kirlenmiş olan kaplamaların temizlenmesinde kullanılır.

 

 

Weber Leke Çıkarıcı

Yüzey aktif malzemeler içeren leke çıkarıcı. Üzeri kahve, çay, ayakkabı boyası, mürekkep, akrilik emülsiyon esaslı boya gibi malzemelerle kirlenmiş olan kaplamaların temizlenmesinde kullanılır.

DIŞ CEPHE UYGULAMALARI
Akrilik Esaslı Dış Cephe KaplamalarıÇimento Esaslı Dış Cephe KaplamalarıDış Cephe BoyalarıAstarlar ve Yardımcı Ürünler
Weber.Tex Plast Aquabalance

Akrilik emülsiyon esaslı, cephede küf ve mantar oluşumuna izin vermeyen, çevreye duyarlı, kullanıma hazır renkli sıva. Tüm yapıların dış cephelerinde ve özellikle dış cephe ısı yalıtım sistemleri üzerinde son kat kaplama malzemesi olarak kullanılır.

 

 

Weber.Tex Plast Sil

Akrilik emülsiyon esaslı, silikon katkılı, kullanıma hazır renkli sıva. Tüm yapıların dış cephelerinde ve dış cephe ısı yalıtım sistemleri üzerinde son kat kaplama malzemesi olarak kullanılır.

 

 

Weber.Tex UV Flex

Saf akrilik esaslı, yüksek UV dayanımlı, çatlak köprüleme özelliğine sahip, ince tekstürlü, süper elastik yarı-parlak dış cephe kaplaması. Tüm yapıların dış cephelerinde ve dış cephe ısı yalıtım sistemleri üzerinde son kat kaplama malzemesi olarak kullanılır.

 

 

Weber.Tex RLX Sil

Akrilik emülsiyon esaslı, ince tekstürlü, silikon katkılı dış cephe kaplaması. Tüm yapıların dış cephelerinde ve dış cephe ısı yalıtım sistemleri üzerinde son kat kaplama malzemesi olarak kullanılır.

 

 

Weber.Tex GRN Sil

Akrilik emülsiyon esaslı,silikon katkılı grenli dış cephe kaplaması. Tüm yapıların dış cephelerinde ve dış cephe ısı yalıtım sistemleri üzerinde son kat kaplama malzemesi olarak kullanılır.

Weber. Aquabalance Mineral Sistem

Suyla dost weber Aquabalance teknolojisi, yağmur ve çiğ damlalarını kısmi olarak emer ve yüzey alanlarını genişletir. Genişleyen yüzey alanları sayesinde damlalar hızlı bir şekilde buharlaşır. Suyun geri kalan kısmı ise kaplamanın kılcal boşluklu yapısı içinde geçici olarak kalır ve bu yapı sayesinde hızla buharlaşarak cepheyi terk eder. Böylece küf ve mantar oluşumu engellenmiş olur.

 

Weber.Min Aquabalance

Çimento esaslı, cephede küf ve mantar oluşumuna izin vermeyen, çevreye duyarlı dekoratif dış cephe kaplaması. Tüm yapıların dış cephelerinde ve özellikle dış cephe ısı yalıtım sistemleri üzerinde son kat kaplama malzemesi olarak kullanılır.

 

Weber.Min 100

Çimento esaslı, lif takviyeli, ince tekstürlü dekoratif dış cephe kaplaması. Tüm yapıların dış cephelerinde ve dış cephe ısı yalıtım sistemleri üzerinde son kat kaplama malzemesi olarak kullanılır.

 

 

Weber.Min 150

Çimento esaslı, lif takviyeli, orta tekstürlü dekoratif dış cephe kaplaması. Tüm yapıların dış cephelerinde ve dış cephe ısı yalıtım sistemleri üzerinde son kat kaplama malzemesi olarak kullanılır.

 

 

Weber.Min 200

Çimento esaslı, lif takviyeli, dekoratif dış cephe kaplaması. Tüm yapıların dış cephelerinde ve dış cephe ısı yalıtım sistemleri üzerinde son kat kaplama malzemesi olarak kullanılır.

 

 

Weber.Min Deko

Çimento esaslı, lif takviyeli, dekoratif dış cephe kaplaması. Tüm yapıların dış cephelerinde ve dış cephe ısı yalıtım sistemleri üzerinde son kat kaplama malzemesi olarak kullanılır.

Weber.Tex Aquabalance

Akrilik emülsiyon esaslı, cephede küf ve mantar oluşumuna izin vermeyen, çevreye duyarlı son kat mat dış cephe boyası. Weber.Min Aquabalance dekoratif kaplaması ile birlikte tüm yapıların dış cephelerinde boya olarak kullanılır.

 

 

Weber SL Hydron

Siliko-Silikat esaslı, kirlenmeye karşı direnci yüksek mat dış cephe boyası. Tüm yapıların iç ve dış cephelerinde boya olarak kullanılır.

 

 

Weber.Tex UV Star

Saf akrilik esaslı, yüksek UV dayanımlı yarı parlak dış cephe boyası. Tüm yapıların dış cephelerinde boya olarak kullanılır.

 

 

Weber.Tex Akrilik

Akrilik emülsiyon esaslı, son kat mat dış cephe boyası. Tüm yapıların dış cephelerinde boya olarak kullanılır.

 

 

Weber.Tex SİL

Akrilik emülsiyon esaslı, silikon katkılı, son kat mat dış cephe boyası. Tüm yapıların dış cephelerinde boya olarak kullanılır.

 

 

Weber.Tex Multicolor

Akrilik emülsiyon esaslı, silikon katkılı, son kat mat dış cephe boyası. Tüm yapıların dış cephelerinde boya olarak kullanılır.

Weber.Prim C 100

Akrilik emülsiyon esaslı,dolgulu dış cephe astarı. Yapıların dış cephelerinde özellikle emiciliği yüksek yüzeylerde, boyaların ve dış cephe kaplamalarının altına, aderansı artırmak, son kat boya ve kaplama tüketimini azaltmak amacıyla astar olarak kullanılır.

 

 

Weber.Prim Extra

Pliolite® reçine esaslı, şeffaf, kullanıma hazır dış cephe astarı. Yapıların dış cephelerinde özellikle eski ve tozuyan yüzeylerde, tozumayı engellemek ve aderansı artırmak amacıyla astar olarak kullanılır.

DIŞ CEPHE ISI YALITIM UYGULAMALARI
Yapıştırma HarçlarıYüzey SıvalarıIsı Yalıtım Levhaları
Weber.Therm A1

Isı yalıtım sistemleri için çimento esaslı, polimer katkılı yapıştırma harcı. Tüm yapılarda XPS, EPS ve taşyünü ısı yalıtım levhalarının yapıştırılmasında kullanılır.

 

 

Weber.Therm Maxifix

Weber maxitherm mantolama sistemi için çimento esaslı, toz polimer katkılı yapıştırma harcı. Tüm yapılarda weber.therm maxipower ısı yalıtım levhalarının yapıştırılmasında kullanılır.

 

 

Weber.Therm YP

Isı yalıtım levhaları için çimento esaslı, toz polimer katkılı yapıştırma harcı. Tüm yapılarda XPS, EPS ve taşyünü ısı yalıtım levhalarının yapıştırılmasında kullanılır.

 

 

Weber.Therm Flex

Organik polimer esaslı ısı yalıtım levhası yapıştırıcısı ve sıvasıdır. Tüm yapılarda XPS, EPS ve taşyünü ısı yalıtım levhalarının yapıştırılmasında ve sıvanmasında kullanılır.

Weber.Therm A1

Isı yalıtım sistemleri için çimento esaslı, polimer katkılı yapıştırma harcı. Tüm yapılarda XPS, EPS ve taşyünü ısı yalıtım levhalarının yapıştırılmasında kullanılır.

 

 

Weber.Therm Maxifix

Weber maxitherm mantolama sistemi için çimento esaslı, toz polimer katkılı yapıştırma harcı. Tüm yapılarda weber.therm maxipower ısı yalıtım levhalarının yapıştırılmasında kullanılır.

 

 

Weber.Therm YP

Isı yalıtım levhaları için çimento esaslı, toz polimer katkılı yapıştırma harcı. Tüm yapılarda XPS, EPS ve taşyünü ısı yalıtım levhalarının yapıştırılmasında kullanılır.

 

 

Weber.Therm Flex

Organik polimer esaslı ısı yalıtım levhası yapıştırıcısı ve sıvasıdır. Tüm yapılarda XPS, EPS ve taşyünü ısı yalıtım levhalarının yapıştırılmasında ve sıvanmasında kullanılır.

Weber.Therm Maxipower

ısı yalıtım levhaları arttırılmış karbon takviyesi sayesinde diğer karbon takviyeli mantolama levhalarına göre daha üstün ısı yalıtım özelliğine sahiptir. Polistiren hammaddesinin su buharı ile şişirilmesi ve hammadde taneciklerinin birbirine yapışması yolu ile üretilen bloklar boyutsal kararlılığını kazanması için dinlendirilmektedirler.

 

 

Weber.Therm EPS

Mantolama sistemlerinde kullanılmak üzere, polistiren ham maddesinin su buharıyla şişirilmesi ve ham madde taneciklerinin birbirlerine yapışması yolu ile özel üretilen ve boyutsal kararlılığını kazanabilmesi için dinlendirilen ekspande (genleştirilmiş) polistiren levhalardır. Mantolamada dış duvar subasman seviyesi üzerinde ısı yalıtımı amacıyla kullanılmaktadır.

 

 

Weber.Therm EPS Plus

Mantolama sistemlerinde kullanılmak üzere, karbon takviyeli polistiren ham maddesinin su buharıyla şişirilmesi ve ham madde taneciklerinin birbirine yapışması yolu ile özel üretilen ve boyutsal kararlılığını kazanabilmesi için dinlendiren ekspande (genleştirilmiş) polistiren levhalardır. Mantolamada dış duvar subasman seviyesi üzerinde ısı yalıtım amacıyla kullanılmaktadır.

 

 

Weber.Therm XPS

Mantolama sistemlerinde kullanılmak üzere, polistiren ham maddesinden ekstrüzyon yolu ile özel olarak üretilen ekstrüde polistiren levhalardır. Mantolamada dış duvar ve özellikle toprak altı ile subasman seviyelerinde ısı yalıtım amacıyla kullanılmaktadır.

 

 

Weber.Therm Taşyünü

Mantolama sistemlerinde kullanılmak üzere, inorganik hammadde olan bazalt taşının 1350-1400°C’de ergitilerek elyaf haline getirilmesi yolu ile özel olarak üretilmektedir. Mantolamada dış duvar subasman seviyesi üzerinde ısı yalıtım amacıyla kullanılmaktadır.

SU YALITIM UYGULAMALARI
Bitüm Esaslı Su Yalıtım ÜrünleriHazır Su Yalıtım ÖrtüleriPoliüretan Esaslı Su Yalıtım ÜrünleriElastomerik Reçine Esaslı Su Yalıtım ÜrünleriÇimento Esaslı Su Yalıtım ÜrünleriEmprenye ÜrünleriAstarlar ve Yardımcı Ürünler
Weber.Dry 706

Polimer modifiye, bitüm kauçuk esaslı, çift komponentli, yüksek elastik, kalın su yalıtım kaplama malzemesi. Tüm yapıların temel, perde duvarlar, ıslak mekanlar, balkonlar ve teraslarında, yeraltı otoparklarının tavanlarında ve bahçe teraslarında zemin rutubetine, sızıntı suyuna, geçici ve sürekli su basıncına karşı yalıtım malzemesi olarak kullanılır.

 

 

Weber.Dry 906 Plus

Polimer-bitüm modifiyeli, iki komponentli, yüksek elastik kalın su yalıtım malzemesi. Tüm yapıların temel, perde duvarlar, ıslak mekanlar, balkonlar ve teraslarında, yeraltı otoparklarının üzerinde ve bahçe teraslarında zemin rutubetine, sızıntı suyuna, geçici ve sürekli su basıncına karşı yalıtım malzemesi olarak kullanılır.

 

 

Weber.Tec 915

Polimer modifiye ,bitüm kauçuk esaslı, tek komponentli, yüksek elastik, kalın su yalıtım kaplama malzemesi. Tüm yapıların temel, perde duvarlarında zemin rutubetine, sızıntı suyuna, geçici ve sürekli su basıncına karşı yalıtım malzemesi olarak kullanılır.

 

 

Weber.Tec 911

Bitüm esaslı, uygulandıktan sonra çabuk sertleşen ve yüzeyle bütünleşen, UV ışınlarına dayanıklı, aderansı yüksek, elyaflı ve solventli su yalıtım malzemesi. Dış hava şartlarına dayanım ve etkin su geçirimsizlik gerektiren, özellikle kabarmış ve çatlamış bitümlü membranların tamir işlemlerinde ve metal çatı oluklarının yalıtımında kullanılır.

 

 

Weber.Tec 905

Bitüm esaslı, UV ışınlarına dayanıklı, elyaf takviyeli, solventli, likit su yalıtım malzemesi. Eski bitümlü membranların, beton ve metal çatılar ile çinko çatı oluklarının su yalıtımında kullanılır.

Weber.Dry Proof

Kendinden yapışan, FPO esaslı su yalıtım örtüsü. Tüm beton yapıların özellikle temellerinde ve tek yüz kalıp ile dökülen perde duvarlarda zemin rutubetine, geçici ve sürekli su basıncına dayanımlı su yalıtım örtüsü olarak kullanılır.

Weber.Dry PUR Seal

Poliüretan esaslı, tek bileşenli, kullanıma hazır UV dayanımlı süper elastik su yalıtım ürünü. Tüm yapıların yatay terasları, çatı, balkon, otopark, köprü üst kısımları ve benzeri alanların su yalıtımında ve korunmasında kullanılır. Aynı zamanda ıslak hacim yalıtımında, bitki kökü dayanımı istenen alanların yalıtımında, eski su yalıtım kaplamaların tadilatlarında su yalıtım malzemesi olarak da uygulanır.

 

Weber.Dry PUR Coat

Poliüretan esaslı, tek bileşenli, kullanıma hazır UV dayanımlı süper elastik su yalıtım ürünü. Tüm yapıların yatay terasları, çatı, balkon, otopark, köprü üst kısımları ve benzeri alanların su yalıtımında ve korunmasında kullanılır. Aynı zamanda ıslak hacim yalıtımında, bitki kökü dayanımı istenen alanların yalıtımında, eski su yalıtım kaplamaların tadilatlarında su yalıtım malzemesi olarak da uygulanır.

 

Weber.Dry PUR Seal 2K

Poliüretan esaslı, tek bileşenli, kullanıma hazır UV dayanımlı süper elastik su yalıtım ürünü. Tüm yapıların yatay terasları, çatı, balkon, otopark, köprü üst kısımları ve benzeri alanların su yalıtımında ve korunmasında kullanılır. Aynı zamanda ıslak hacim yalıtımında, bitki kökü dayanımı istenen alanların yalıtımında, eski su yalıtım kaplamaların tadilatlarında su yalıtım malzemesi olarak da uygulanır.

 

Weber.Dry PUR B2K

Poliüretan esaslı, tek bileşenli, kullanıma hazır UV dayanımlı süper elastik su yalıtım ürünü. Tüm yapıların yatay terasları, çatı, balkon, otopark, köprü üst kısımları ve benzeri alanların su yalıtımında ve korunmasında kullanılır. Aynı zamanda ıslak hacim yalıtımında, bitki kökü dayanımı istenen alanların yalıtımında, eski su yalıtım kaplamaların tadilatlarında su yalıtım malzemesi olarak da uygulanır.

Weber.Dry SS-5

Elastomerik akrilik reçine esaslı, kullanıma hazır, süper elastik su yalıtım malzemesi. Tüm yapıların iç ve dış mekanlarında özellikle balkon, banyo, tuvalet ve mutfak gibi ıslak hacimlerde seramik altına, dış cephelerde boya ve kaplama altına su yalıtım malzemesi olarak kullanılır.

 

Weber.Dry FDF Plus

Elastomerik reçine esaslı , kullanıma hazır, UV dayanımlı süper elastik su yalıtım malzemesi. Tüm yapıların iç ve dış mekanlarında, çatılarda, dere ve oluklarda, baca ve parapet kenarlarında, kuzey cephelerde, UV dayanımlı, renkli, kullanıma hazır, süper elastik su yalıtım malzemesi olarak kullanılır.

Weber.Dry SS-7

Polimer emülsiyon modifiyeli, çimento esaslı, çift komponentli, yarı elastik su yalıtım harcı. Tüm yapılarda, özellikle balkon, banyo, tuvalet ve mutfak gibi ıslak mekanlarda, seramik altı su yalıtım malzemesi olarak kullanılır.

 

 

Weber.Dry SS-8

Polimer emülsiyon modifiyeli, çimento esaslı, çift komponentli, elastik su yalıtım harcı. Tüm yapılarda, özellikle balkon, banyo, tuvalet ve mutfak gibi ıslak mekanlarda, süs ve müstakil yüzme havuzlarında seramik altı su yalıtım malzemesi olarak kullanılır.

 

Weber.Dry SS-10

Polimer emülsiyon modifiyeli, çimento esaslı, çift komponentli tam elastik su yalıtım harcı. Tüm yapılarda, özellikle balkon, banyo, tuvalet ve mutfak gibi ıslak mekanlarda, teraslarda, yüzme havuzlarında ve su depolarında seramik altı su yalıtım malzemesi olarak kullanılır.

 

Weber.DryUV Coat

Polimer emülsiyon modifiyeli, çimento esaslı, geliştirilmiş UV dayanımlı, hafif yaya trafiğine dayanıklı, çift komponentli, elastik su yalıtım harcı. Tüm yapılarda, özellikle üzeri başka bir kaplama malzemesi ile kaplanmayarak açık bırakılacak teras çatılarda, balkon, banyo, tuvalet ve mutfak gibi ıslak mekanlarda, yüzme havuzlarında ve su depolarında, UV ve hafif yaya trafiğine dayanıklı su yalıtım malzemesi olarak kullanılır.

 

Weber.Tec Superflex D 2

Polimer emülsiyon modifiyeli,çimento esaslı, iki komponentli, yüksek elastikiyete sahip, pozitif ve negatif su basıncına karşı uygulanabilen, UV dayanımlı, hava şartlarından bağımsız hızlı priz alan su yalıtım harcı. Tüm yapıların iç ve dış mekanlarında, özellikle temel ve bodrum duvarları, teraslar, su depoları, yüzme havuzları ve ıslak mekanlarda zemin rutubetine, sızıntı sularına, pozitif ve negatif su basıncına karşı yalıtım malzemesi olarak kullanılır.

 

Weber.Dry DS

Çimento esaslı, negatif ve pozitif su basıncına dayanıklı, çimento esaslı yüzeylerin kapiler boşluklarına transfer olabilen, tek komponentli, kristalize su yalıktım harcı. Tüm yapıların iç ve dış mekanlarında, özellikle temel ve bodrum duvarları, su depoları ve yüzme havuzlarında yalıtım malzemesi olarak kullanılır.

 

Weber.Dry 2K CRS

Polimer emülsiyon modifiyeli, çimento esaslı, negatif ve pozitif su basıncına karşı uygulanabilen, sülfat,klor ve kimyasallara dayanımlı iki komponentli kristalize su yalıtım harcı. Tüm yapıların iç ve dış mekanlarında, özellikle, su depoları, salamura havuzları, temel, perde ve bodrum duvarları, balkon, banyo, mutfak, tuvalet ve müstakil yüzme havuzlarında sızıntılara karşı yalıtım malzemesi olarak kullanılır.

 

Weber.Dry Rapid Stop

Çimento esaslı, klorid içermeyen, çok hızlı priz alma özelliğine sahip su tıkama harcı. Temellerde, bodrumlarda, istinat duvarlarında, asansör boşluklarında, havuzlarda, su depolarında ve beton borulardaki delik veya derin çatlaklardan basınçla veya sızıntı halinde gelen suyu çok kısa zamanda kesmek amacıyla kullanılır.

Weber Emprenye

Siliko-silikat esaslı olup, yapı elemanlarının yüzeylerine emprenye edilerek su iticilik kazandıran şeffaf su itici malzemedir. Belli bir eğime sahip su emici yüzeyler için su emiciliğini azaltıcı ve kirlenmeyi önleyici koruyucu malzeme olarak kullanılır.

Weber.Tec 944

Tek komponentli, poliüretan esaslı enjeksiyon ve döküm reçinesi. Beton ve benzeri yüzeylerde nem ve rutubeti engellemek için çatlakların genleşen hacmi ile kuvvetlice kapatılması için kullanılır.

 

 

Weber.Prim Max

Maksimum tozuyan ve yüksek oranda emici yüzeylerin sabitlenmesinde kullanılan ,alkaliye dayanıklı ve çok iyi bağlayıcı özelliğine sahip kullanıma hazır yüksek aderanslı astar. Weber.prim max, su yalıtım veya boya uygulaması yapılması düşünülen gözenekli beton, kireçli sıvalar, kireç lifli plakalar, çimento esaslı plakalar ve alçı esaslı yüzeyler gibi tozuyan ve emici yüzeylere aderans arttırıcı ve su geçirimsizlik astarı olarak kullanılır.

 

Weber.Prim EP 2K

Epoksi esaslı, su ile seyreltilebilen, çift bileşenli şeffaf astar. Özellikle poliüretan su yalıtımı ve mastik ayrıca genel su yalıtımı uygulamaları öncesinde özellikle emici olmayan ve emici yüzeyler için yüksek performanslı astar olarak kullanılır.Öte yandan nemli beton yüzeylerde özellikle poliüretan su yalıtımı ve mastik uygulaması öncesinde astar olarak kullanılır.

 

Weber Superflex B 240/B 400

Termostatik elastomer esaslı,polyester keçe taşıyıcılı, özellikle toprak altı seviyesindeki hareketli derzler, duvar ve zemin birleşim noktaları için elastik su yalıtım bantları. Özellikle toprak altında kalan beton ve örme temel duvarları ve beton döşemelerdeki dilatasyon derzleri, duvar ve zemin birleşim noktalarının köprülenmesi ve su geçirimsizliğinin sağlanması amacıyla UV etkisine, hava şartlarına, tuzlu çözeltilere, seyreltik asit ve alkali çözeltilerine dayanıklı su yalıtım bantları olarak kullanılır.

 

Weber Superflex A 200/A300

%100 termoplastik elastomer esaslı, özellikle dış mekan yüksek zorlamalara maruz hareketli derzler, duvar ve zemin birleşim noktaları için yüksek performanslı elastik su yalıtım bandı. Özellikle dış mekan yüksek zorlamalara maruz kalan beton ve örme temel duvarları ve beton döşemelerdeki dilatasyon derzleri, duvar ve zemin birleşim noktalarının köprülenmesi ve su geçirimsizliğin sağlanması amacıyla UV etkisine, hava şartlarına, tuzlu çözeltilere, seyreltik asit alkali çözeltilerine dayanıklı su yalıtım bantları olarak kullanılır.

 

Weber Köşe Bant 100/120

Sentetik kauçuk esaslı, polyester keçe taşıyıcılı, ıslak mekanlardaki hareketli derzler, duvar ve zemin birleşim noktaları için su yalıtım bantları. Banyo, mutfak, tuvalet, balkon gibi ıslak mekanlarda, teraslarda, ticari mutfaklar, laboratuarlar ve oto yıkama merkezlerinde, seramik altında kalacak su yalıtım uygulamalarında, hareketli derzlerin, duvar ve zemin birleşim noktalarının su geçirimsizliğini desteklemek amacıyla seyreltik asitlere, sodyum çözeltilerine, alkol ve keton gibi polar solventlere dayanıklı yalıtım bandı olarak kullanılır.

 

Su Yalıtım Keçesi

Elastomerik ve poliüretan gibi sıvı reçine esaslı su yalıtım ürünlerinde destekleyici ara katman olarak kullanılır. Ayrıca ürünlerin homojen kalınlıkta uygulamasına yardımcı olur.

ZEMİN SİSTEMLERİ
Yüzey SertleştiricilerÇimento Esaslı, Kendiliğinden Yayılan Dekoratif Zemin KaplamalarıÇimento Esaslı Kendiliğinden Yayılan ŞaplarZemin Astarları
Weber.Floor YS 1

Çok yüksek oranda yüke ve yüksek oranda araç trafiğine maruz kalan endüstriyel zeminlerde yüzey mukavemetini ve aşınma direncini yükselten çimento, özel seçilmiş agrega, silisyum karbür, pigment ve özel katkı esaslı yüzey sertleştirme harcı. Çok yüksek oranda mekanik aşınma dayanımı aranan ve tozuma yapmaması istenilen taze beton yüzeyler üzerine uygulanır.

 

Weber.Floor YS 4

Ağır yüke ve yoğun araç trafiğine maruz kalan endüstriyel zeminlerde yüzey aşınma direncini yükselten çimento, özel agreag , korunt, pigment ve özel katkı esaslı yüzey sertleştirme harcı. Yüksek oranda mekanik aşınma dayanımı aranan ve tozuma yapmaması istenilen taze beton yüzeyler üzerine uygulanır.

 

Weber.Floor YS 6

Orta seviyede yüke ve araç trafiğine maruz kalan endüstriyel zeminlerde yüzey aşınma direncini yükselten çimento, özel seçilmiş agrega, kuvars, pigment ve özel katkı esaslı yüzey sertleştirme harcı. Mekanik aşınma dayanımı aranan ve tozuma yapmaması istenilen taze beton yüzeyler üzerine uygulanır.

Weber.Floor 4650

4-15 mm arasında uygulanabilen, kendiliğinden yayılan, tesviyesini alan bütünüyle renkli, çimento esaslı son kat dekoratif zemin kaplama malzemesidir. Betonarme ve şap yüzeylerde son kat dekoratif zemin kaplaması olarak kullanılır.

 

Weber.Floor Protect

wWeber.Floor Protect astar ve ciladan oluşan çift komponentli su bazlı PU bir cila sistemidir. Özellikle kendiliğinden yayılan, renkli çimento esaslı dekoratif bir zemin kaplaması olan weber.floor 4650 ile kullanılmak üzere geliştirilmiştir. weber.floor protect zemine mat ve doğal bir görünüm verir. Tüm zemin yüzeylerinde uygulanabilir.

Weber.Floor LVL 05

1-5 mm arasında uygulanabilen, çimento esaslı, kendiliğinden yayılabilen tesviye şapı. Tüm yapıların orta ve yoğun yaya trafiğine maruz iç zeminlerinde son kat kaplama öncesi tesviye şapı olarak kullanılır.

 

 

Weber.Floor LVL 10

1-10 mm arasında uygulanabilen, çimento esaslı, yüksek performanslı, kendiliğinden yayılabilen tesviye şapı. Tüm yapıların orta ve yoğun yaya trafiğine maruz iç zeminlerinde son kat kaplama öncesi tesviye şapı olarak kullanılır.

 

 

Weber.Floor 4032

1-10 mm arasında uygulanabilen, çimento esaslı, kendiliğinden yayılan,çok hızlı kuruyan tesviye şapı. Aynı gün içerisinde tesviye ve uygulama yüzeyi oluşturulması gereken alanlar için uygundur. weber.floor 4032 el veya mikser pompa ile uygulanarak kısa bir süre içinde tüm popüler zemin kaplama malzemeleri ile sağlıklı bir yüzey oluşturur.

Weber.Floor 4716

Çimento esaslı zemin kaplamaları öncesinde uygulanan stiren /akrilat esaslı, alkali dayanımı yüksek zemin astarı.

 

 

Weber.Prim N

Emici ve tozumaya müsait zeminler için, akrilik emülsiyon esaslı, alkaliye dayanıklı, renksiz kullanıma hazır zemin astarı. Yapıların özellikle emiciliği yüksek zeminlerinde, zemin tesviye şapları altına, aderansı arttırmak, su ve nem geçirimsizliğini sağlamak amacıyla kullanılır.

İÇ CEPHE UYGULAMALARI
İç Cephe BoyalarıAstarlar
Weber.Deko Ex

Akrilik emülsiyon esaslı son kat, mat iç cephe boyası. Tüm yapıların iç cephelerinde dekoratif amaçla kullanılır.

 

 

Weber.Deko Elit

Akrilik emülsiyon esaslı, silikon katkılı, son kat mat iç cephe boyası. Tüm yapıların iç cephelerinde dekoratif amaçla kullanılır.

 

 

Weber.Deko Plastik

Akrilik emülsiyon esaslı iç cephe boyası. Tüm yapıların iç cephelerinde kullanılır.

 

 

Weber.Deko Tavan

Akrilik emülsiyon esaslı iç cephe tavan boyası. Tüm yapıların iç cephelerinde tavanda kullanılır.

Weber.Prim Saten

Akrilik emülsiyon esaslı, kullanıma hazır astar. Yapıların iç ve dış cephelerinde, özellikle porozitesi ve emiciliği yüksek yüzeylerde sentetik ve su bazlı boyaların altına, aderansı artırmak ve son kat boya tüketimini azaltmak amacıyla astar olarak kullanılır.